Кајгана

Сер Ричард Бренсон откри дека во моментов посетува обука за астронаути и очекува да отпатува во вселената во наредните неколку месеци. Неговата компанија за ...
сите 10 | | | веќе видена

Атина, 27 мај 2018 (МИА) - Доколку имам политичка одговорност, спорот со името ќе се реши кога ќе оценам дека тоа решение ќе им служи на националните интереси, ...
сите 183 | | | веќе видена

Самоуверениот Кристијано Роналдо имаше неколку интересни изјави по крајот на финалето од овогодинешната Лига на шампионите, а една од нив како да сугерираше ...
сите 39 | | | веќе видена

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени. Публицис групацијата[Euronext ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопје, 27 мај 2018 (МИА) - Алкохолот во продажната мрежа ќе биде достапен за купување без ограничување. Со законски измени се укинува временото ограничување ...
сите 15 | | | веќе видена

Сеул, 27 мај 2018 (МИА) - Северна и Јужна Кореја разгледуваат отпочнување преговори за склучување мировен договор, кој би офатил и ветување од САД за ...
сите 229 | | | веќе видена

Ким Џонг Ун и Мун Џае Ин се сретнаа само неколку дена откако Доналд Трамп го откажа планираниот самит со лидерот на Северна Кореја. Двајцата претседатели ...
сите 229 | | | веќе видена

next