Кајгана

Мел Гибсон во „Braveheart“ го портретира ликот на Вилијам Валас, шкотски воин од 13 век кој се борел за независноста на Шкотска. Во филмот исто така се ...
сите 9 | | | веќе видена

Демир Капија, 22 мај 2019 (МИА) – Товарно возило излетало од автопатот Демир Капија – Миравци после тунелот кај месноста викана „Јаворица“, синоќа околу ...
сите 178 | | | веќе видена

Скопје, 22 мај 2019 (МИА) – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети за реконструкција на Владата прво ќе разговараат со сопартијците па потоа на ...
сите 72 | | | веќе видена

Лондон, 21 мај 2019 (МИА) – Британската премиерка Тереза Меј денеска им порача на пратениците во Долниот дом на Парламентот во Вестминстер дека ќе им даде ...
сите 86 | | | веќе видена

next