Една единица оклопни возила за 20 минути ќе стигне до границата со Србија, вели поранешниот грчки министер за одбрана и лидер на Независни Грци, Панос Каменос, ...
сите 37 | | | веќе видена

Алсин Левент, возачот на „мазда“ возилото, кој ја предизвика несреќата во кој почина кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ и неговиот пријател, Мирсад ...
сите 269 | | | веќе видена

Пратеничката Мира Стојчевска, по една недела молк за вработувањето на синот и братот и за унапредување на сопругот, се огласи преку социјалните мрежи. Таа ...
сите 35 | | | веќе видена

Малкумина денес ќе кажат дека не би сакале да поседуваат вртоглави износи на своите банкарски сметки, но оние кои веќе ги имаат, на разни начини дошле до нив. ...
сите 3 | | | веќе видена

Пејачот Шабан Шаулиќ ќе биде закопан во петок, на 22-ри февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. ...
сите 269 | | | веќе видена

Бремена жена која е снимена како со скии се спушта по ски стаза во бикини добила бројни негативни критики и навреди на своја сметка кога ова видео се појави на ...
сите 4 | | | веќе видена

Делови од телото на Сузана Карера биле пронајдени во Коакакоалкос на источниот брег на Мексиканскиот залив. Таа била киднапирана една недела порано пред куќата ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешната германска проститутка Дерја О. моментално се наоѓа во притвор во Германија поради нејзината поврзаност со терористите. Таа откри дека се омажила за ...
сите 3 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, уште еднаш ги критикуваше НАТО сојузниците кои што според него, не сакаат на неговата земја да ѝ продаваат оружје. ...
сите 35 | | | веќе видена

Пејачката Никол Шерцингер се најде на удар на критики, кога од нејзиниот мобилен телефон украдоа приватни снимки, а притоа ги објавија на Интернет. Снимките ...
сите 8 | | | веќе видена

Повеќето заговорници на теоријата за рамна Земја како клучни докази во прилог на своите верувања ги наведуваат бројните видеа од Јутјуб. Професорката Ешли ...
сите 10 | | | веќе видена

По 12 недели судење, нарко-босот Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, е прогласен за виновен по 10 точки од обвинението, вклучувајќи и трговија со дрога и ...
сите 12 | | | веќе видена

Кумот на познатиот српски пејач Шабан Шаулиќ, кој во неделата загина во сообраќајна несреќа во Германија, тврди дека пејачот бил врзан со појасот, но од ударот ...
сите 269 | | | веќе видена

Семејството на британската тинејџерка Шамима Бегун која побегна во Сирија во 2014 година за да му се придружи на ИСИС беше известено дека владата планира да ѝ ...
сите 11 | | | веќе видена

Откако пред две години станала прва дама на Америка, станало јасно дека ни најмалку не се грижи за правилата. Без воопшто срам, Меланија Трамп го прави тоа што ...
сите 14 | | | веќе видена

next