Готви.mk

Ако правевте супа и сфативте дека е премасна, има трик како да ја извадите маснотијата. Ставете коцка лед во супата, а таа ќе се растопи и ќе ја качи ...
сите 113 | | | веќе видена

Направете вкусно јадење со модри патлиџани, поховани но без стоење на нозе, туку во рерна. 2 модри патлиџани 1 лажиче лук во прав, малку сол и бибер 10 лажица ...
сите 113 | | | веќе видена

Ако правите леб има трик како тестото да биде поубаво и потврдо. Од тестото треба целиот воздух кој е вишок да се ослободи, па затоа задолжително неколку пати ...
сите 113 | | | веќе видена

Кој има проблем со циркулација, главоболка, вртоглавица и недостаток на железо, треварите препорачуваат единствен рецепт. Лекот датира од стари времиња, а ...
сите 113 | | | веќе видена

next