„За да продолжиме напред мораме да имаме успешни претседателски избори, а тоа значи да го избереме Стево Пендаровски.Гласот за Стево е глас за продолжување на ...
сите 330 | | | веќе видена

Во 2018 година отворени се вкупно 26.600 нови работни места во Република Северна Македонија, што придонесе невработеноста да падне на рекордно ниски 19,4% во ...
сите 12 | | | веќе видена

Во недела да гласаме за човек кој ќе се залага​ за правда, еднаков третман за сите, за економски рамномерен развој, нови можности, прогрес, нови работни места ...
сите 330 | | | веќе видена

Доколку сте љубител на серијата „Игра на тронови“, ќе ви се допадне овој водич на „Оксфорд речници“. Содржи голем број на зборови, фрази и идиоми од серијата, ...
сите 16 | | | веќе видена

„Ајде да излеземе​ масовно на гласање во недела и да избереме напредок. Заедно да победиме, заедно да одиме напред. Да го исполниме заветот на борците,​ пред ...
сите 330 | | | веќе видена

Одвојте време и посетете некој од локалитетите и културните наследства во нашата земја. Минатата година успешно заврши конзервацијата на крстилницата од ...
сите 21 | | | веќе видена

Сега е многу важно да продолжиме напред. Со добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ ќе ни се отворат можности за поголем економски развој, напредок ...
сите 215 | | | веќе видена

Во време кога СЈО и правдата што се очекува од неговата работа се на удар, објавувањето на овие прислушувани разговори преку руска социјална мрежа, прво ...
сите 30 | | | веќе видена

Хајредини: Скандалот со непотизмот не влева надеж за успешна борба против корупцијата
сите 26 | | | веќе видена

-На 21 април и 5 мај ќе се слави победа на бројот 3 и на опцијата која нуди економски развој, подобар живот, просперитет на државата, и решавање на големиот ...
сите 330 | | | веќе видена

Драго ми е што кај бизнисмените од Гевгелија и гевгелискиот регион имаше голема заинтересираност за денешната средба, на која разговаравме за перспективите што ...
сите 45 | | | веќе видена

Денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија, остварив средба со в.д. Амбасадорот на САД во Република Северна ...
сите 8 | | | веќе видена

Mедиумските слободи се столб на демократијата! Во 2019 година имаме напредок за 14 места на ранг листата на „Репортери без граници“ за состојбата со слободата ...
сите 71 | | | веќе видена

Имавме прилика заедно со вицепремиерот Анѓушев да го посетиме системот за водоснабдување во Гевгелија. Преку овој систем надминат е сериозниот проблем за ...
сите 45 | | | веќе видена

Слободата на информирање не смее да биде загрозена, а новинарите и медиумските работници не смеат да бидат попречувани во вршењето на својата работа. Тие не ...
сите 72 | | | веќе видена

Во период од 14 до 20 април, во главниот град на Јордан, Аман, припадници на Единицата за специјални задачи Тигар, учествуваат на 11 меѓународен натпревар на ...
сите 17 | | | веќе видена

Да гласаме за сигурна иднина на нашата земја, за просперитет и економски развој. Да гласаме за младите луѓе,за идните генерации. Да избереме претседател со кој ...
сите 330 | | | веќе видена

next