Понекогаш не сте сигурни како да изговорите збор или фраза? Оваа одлична алатка Ве води до илјадници видеа на Јутуб каде што може да чуете вистински примери ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, ги додели сертификатите на учесниците на 10. Школа за млади лидери, што по негова иницијатива, се ...
сите 12 | | | веќе видена

“Ова ќе биде уште еден натпревар во кој ќе се обидеме да надиграме далеку поискусен и поквалитетен состав од нас. Без Александер Шпенде во игра ќе биде уште ...
сите 31 | | | веќе видена

Со денешниот меч (17.30 часот, пренос на МТВ) од 17-то коло во Регионалната лига, против романскиот претставник Стеауа, ракометрите на Металург по 20-дневна ...
сите 31 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, најостро го осудува физичкото насилство што се случи во текот на вчерашниот ден во КПУ Затвор Скопје – ...
сите 86 | | | веќе видена

Силно се противам на создавањето на амбиент во кој некои политички елити ќе се чувствуваат дека се привилегирани и дека правдата и казната нема да ги опфати и ...
сите 26 | | | веќе видена

Апелирам до граѓаните на одговорен однос и на одговорен пристап, затоа што најлесно е да седите пред компјутер и да напишете нешто на социјалните мрежи што ќе ...
сите 65 | | | веќе видена

Утрово имав обраќање на Конференција организирана од страна на Организацијата за безбедност и соработка во Европа , посветена на тема од примарен интерес - ...
сите 50 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар отпатуваа за Шведска каде утре попладне од 19 часот го играат мечот од 13. коло во група А од ЕХФ Лигата на шампионите против ...
сите 26 | | | веќе видена

Не успеа обидот на Христијан Мицкоски, Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ преку насилничко сценарио да создадат криза, да го дефокусираат вниманието на јавноста од ...
сите 105 | | | веќе видена

Ја објавуваме оваа колумна на Бранко Героски во знак на поддршка и солидарност со него. Крајно време е хејтерите што се ставаат на располагање да бидат ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот Заев за одлуката на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да го замрзне учеството во реформските процеси: Реформите се важни, опозицијата треба да се ...
сите 23 | | | веќе видена

next