DigiCult, Egorythmia, Spirit Architect - Sabota 21 April

SUN Production со особено задоволство Ве кани на најдобрата пролетна журка во градот убав... Во сабота на 21 април во малата сала од спортксиот центар Борис ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 23:00:00 , 21 Апр, 2018 до 06:00:00 , 22 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 193 доаѓаат, 564 можеби
 • Тропико во Скопје 28.04.2018 Вип Арена Борис Трајковски

  КОНЦЕРТ НА ТРОПИКО ВО СКОПЈЕ ДВОЧАСОВЕН АУДИ-ВИЗУЕЛЕН СПЕКТАЛ СО ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ МУЗИЧКИ ГРУПИ НА БАЛКАНОТ Почитувани, Со задоволство Ве информираме ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 28 Апр, 2018 до 23:00:00 , 28 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Skymusic MK
 • 734 доаѓаат, 1780 можеби
 • Anastacia - 15. Maj, Vip Arena Boris Trajkovski

  Anastacia конечно доаѓа во Скопје! На 15 мај, ВИП Арената Борис Трајковски ќе биде една од европските концертни центри преку кои Anastacia со европската ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 15 Мај, 2018 до 00:00:00 , 16 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 472 доаѓаат, 1469 можеби
 • YTMKD SHOW

  Не! Одма да се разбереме. Ова не е meet-up. Ова е една сосем друга приказна, поинаква, нова, тотално нова. Ова е приказна која ќе не' собере сите на едно ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 14:00:00 , 12 Мај, 2018 до 17:00:00 , 12 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Koncerti
 • 164 доаѓаат, 551 можеби
 • THCF - Тхц Ла Фамилија во Скопје, петок 11 мај

  Во најубавиот месец во градот убав Ви најавуваме еден навистина специјален настан. Во Скопје ни гостува еден од најбараните балкански хоп хоп состави во ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 20:30:00 , 11 Мај, 2018 до 23:30:00 , 11 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 143 доаѓаат, 152 можеби
 • Red Hot Chili Peppers International Tribute by Ritam SexIJa

  Одлучни сме. Не попуштаме. Стоиме на зборот. Овој пат не одиме чекор поанатму, овој пат забрзано одиме далеку, многу далеку напред. Драги наши, како што ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 12 Мај, 2018 до 23:30:00 , 12 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Koncerti
 • 5 доаѓаат, 9 можеби
 • Балашевиќ во Скопје @19.05.2018

  ПРОЛЕТ ВО МАКЕДОНИЈА: ВРЕМЕ Е ЗА БАЛАШЕВИЌ ВО СКОПЈЕ! Драги пријатели, Големо задоволство ни е да ви најавиме дека по пауза од три години, човекот на кого ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 20:00:00 , 19 Мај, 2018 до 00:00:00 , 20 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 2142 доаѓаат, 4961 можеби
 • Rag`n`Bone MAN во Скопје @11.05.2018

  RAG`N`BONE MAN ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 21:00:00 , 11 Мај, 2018 до 23:00:00 , 11 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 1007 доаѓаат, 3290 можеби
 • 2 Cellos во Скопје // 06.10.2018 // Вип Арена

  ПЛАНЕТАРНАТА МУЗИЧКА СЕНЗАЦИЈА 2 CELLOS КОНЕЧНО СО ГОЛЕМО АРЕНА ШОУ ВО СКОПЈЕ! Драги пријатели, Задоволство ни е да ви најавиме дека една од концертно ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 06 Окт, 2018 до 23:00:00 , 06 Окт, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 1146 доаѓаат, 4156 можеби