Златна Бубамара 2018 - За подобар живот

ЗЛАТНА БУБА МАРА НА ПОПУЛАРНОСТА, 21 издание во 21 век ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ Почитувани љубители на добра забава, чист воздух и ПОДОБАР ЖИВОТ, доаѓа 21 издание на ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Фев, 2018 до 23:00:00 , 22 Фев, 2018
 • Zlatna Bubamara Na Popularnosta
 • 1169 доаѓаат, 4473 можеби
 • VINI VICI во Борис Трајковски (Билети во МКЦ или вечер на врата)

  НА 17 ФЕВРУАРИ ВО СКОПЈЕ ДОАЃА НАЈГОЛЕМИОТ ТРАНС АКТ НА СИТЕ ВРЕМИЊА И БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НАЈБАРАНИТЕ АРТИСТИ НА СИТЕ СВЕТСКИ ПОДИУМИ И ФЕСТИВАЛИ. ВО 2017 VINI ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 23:00:00 , 17 Фев, 2018 до 05:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Urban Dance
 • 1812 доаѓаат, 2833 можеби
 • Концертна промоција на албумот „Извор“ // 23-26.02, 01-03.03 МОБ

  ПРОМОТИВНИ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА СО НОВИОТ АЛБУМ „ИЗВОР“ ВО ФЕВРУАРИ ВО МОБ! Драги пријатели, Со големо воодушевување ви најавуваме дека после блескавиот ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Фев, 2018 до 00:00:00 , 26 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 823 доаѓаат, 2352 можеби
 • Mate Mišo Kovač - 17. fevruari 2018 - Vip Arena Boris Trajkovski

  По долги 20 години македонската публика конечно добива можност да ужива во песните на легендарниот хрватски пејач, Мишо Ковач. На 17 февруари 2018, во ...
 • Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
 • 21:00:00 , 17 Фев, 2018 до 00:00:00 , 18 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 488 доаѓаат, 1446 можеби
 • Македонски Шлагери

  Пробајте нешто ново, слушнете нешто постаро ~ Македонски шлагери, песни со душа и емоции, заслужено често ги нарекуваме и македонски евергрини. Тоа се песни ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 23 Фев, 2018 до 01:00:00 , 24 Фев, 2018
 • Public Room
 • 89 доаѓаат, 779 можеби
 • Салаковски Езера 2.180 мнв и Врв Убава 2.355 мнв

  На 18.02.2018 (недела) ДПС Трансверзалец Скопје организира искачување на Салаковски Езера (2.180 мнв) и Врвот Убава (2.355 мнв) на планината Јакупица. ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:00:00 , 18 Фев, 2018 до 20:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 39 доаѓаат, 537 можеби
 • Вардар - Пик Сегед

  Дојдете да навиваме за европскиот шампион!!! На 18 февруари во 17 часот во СЦ „Јане Сандански“ на распоредот е натпреварот Вардар - Пик Сегед од ЕХФ лигата на ...
 • Спортски Центар Јане Сандански, Skopje
 • 17:00:00 , 18 Фев, 2018 до 20:00:00 , 18 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • RK Vardar
 • 312 доаѓаат, 348 можеби
 • Говорна мана

  Автор: Горан Марковиќ Режисер: Драгана Милошевски-Попова Улоги: Мишел ― Игор Џамбазов Славица ― Сашка Димитровска Петар ― Ивица Димитријевиќ Актерка ― Арна ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 17 Фев, 2018 до 21:00:00 , 17 Фев, 2018
 • Македонски народен театар
 • 75 доаѓаат, 434 можеби
 • ТРИ ДЕНА КУЛТУРА во Карев

  Повелете на ТРИ ДЕНА КУЛТУРА, прошетајте се низ светот на уметноста во нашиот тродневен културен омнибус и станете дел од најголемиот средношколски уметнички ...
 • СУГС „Никола Карев“-Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 21 Фев, 2018 до 20:00:00 , 23 Фев, 2018
 • СУГС „Никола Карев“-Скопје
 • 238 доаѓаат, 334 можеби
 • Развој на вештини за раскинување од врските кои не ограничуваат

  Работилница за развој на личните потеницијали преку одврзување од врските кои не ограничуваат и врзуваат, по методот на Филис Кристал Филис Кристал ...
 • Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar, Skopje
 • 15:00:00 , 18 Фев, 2018 до 20:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Healthy YOGA
 • 88 доаѓаат, 325 можеби
 • EVENT_WELLNESS
 • Масленица 2018

  Рускиот центар при УКИМ организира прослава на Масленица во кафулето „„Њу Ејџ“. Дојдете за заедно да ја испратиме зимата, да каснеме палачинки, да купиме убави ...
 • NewAge Caffee, Skopje
 • 12:00:00 , 18 Фев, 2018 до 15:30:00 , 18 Фев, 2018
 • Руски центар Скопје
 • 86 доаѓаат, 320 можеби
 • Smooth Jazz with John Ilija Apelgreen

  Почувствувајте ја магијата и откријте го шармот на единствениот Џон Илија Апелгрин кој ве носи на незаборавни патувања во месецот на љубовта-февруари! Секоја ...
 • Distrikt Bar & Kitchen, Skopje
 • 21:00:00 , 31 Јан, 2018 до 00:00:00 , 01 Мар, 2018
 • Distrikt Bar & Kitchen
 • 3 доаѓаат, 319 можеби
 • Луда журка со Нокаут

  Музички земјотрес со НОКАУТ!!! Како дел од хуманитарниот настан 16ти АХВМ, традиционално забавата секогаш ја држиме на високо ниво. Оваа година штафетата за ...
 • Ski Centar Mavrovo
 • 20:30:00 , 17 Фев, 2018 до 01:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Ski Centar Mavrovo
 • 126 доаѓаат, 253 можеби
 • Skopje Jazz Festival presents: Fred Frith

  FRED FRITH (UK) Fred Frith - guitar Фред Фрит. Музичарот кој недостасуваше во сите изминати години на Скопскиот џез фестивал. Никогаш не беше слободен во ...
 • Македонска филхармонија, мала сцена
 • 20:00:00 , 21 Фев, 2018 до 21:30:00 , 21 Фев, 2018
 • Skopje Jazz Festival
 • 57 доаѓаат, 258 можеби
 • Games and Politics

  Интерактивна изложба за видеоигри, уметност и политика Интерактивнста изложба Games und Politics (Игри и Политика) ги прикажува видеоигрите како социјални ...
 • FINKI, Skopje
 • 18:00:00 , 07 Фев, 2018 до 16:00:00 , 25 Фев, 2018
 • Goethe-Institut Skopje
 • 4 доаѓаат, 274 можеби
 • Хуманитарна Авантура - 16ти АХВМ

  Почитувани, чест ни е да Ве поканиме на 16ти по ред Аматерски Хуманитарен Велеслалом во Маврово, со цел да скијаме за некого, да скијаме за нешто! Само ...
 • Mavrovo
 • 20:00:00 , 16 Фев, 2018 до 17:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Ski Centar Mavrovo
 • 124 доаѓаат, 200 можеби
 • Денови На Двојно Топло Чоколадо

  ДЕНОВИ НА ТОПЛО ЧОКОЛАДО - Двојно топло чоколадо - Двојно топло чоколадо лешник - Двојно топло чоколадо со бисквити - Двојно топло чоколадо со сладолед - ...
 • Kafe Li, Skopje
 • 08:30:00 , 15 Фев, 2018 до 23:55:00 , 22 Фев, 2018
 • Kafe Li
 • 73 доаѓаат, 199 можеби
 • EVENT_DRINK