• Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
 • 21:00:00 , 16 Фев, 2018 до 01:00:00 , 17 Фев, 2018
 • Balkan Media
 • 2277 доаѓаат, 3486 можеби
 • Настанот е завршен
 • Настани во близина (1км)

  DigiCult, Egorythmia, Spirit Architect - Sabota 21 April

  SUN Production со особено задоволство Ве кани на најдобрата пролетна журка во градот убав... Во сабота на 21 април во малата сала од спортксиот центар Борис ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 23:00:00 , 21 Апр, 2018 до 06:00:00 , 22 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 193 доаѓаат, 564 можеби
 • Skopje Cinema City - Spring Edition 2018

  Филмскиот фестивал за музички документарни филмови Skopje Cinema City на 20 и 21 април го организира својот втор настан во 2018 г или Пролетното издание (The ...
 • Kinoteka na Makedonija, Skopje
 • 20:00:00 , 20 Апр, 2018 до 23:00:00 , 21 Апр, 2018
 • Skopje Cinema City - Фестивал на музички документарни филмови
 • 111 доаѓаат, 378 можеби
 • Како да се ограби банка

  Kако да се ограби банка Автор: Сами Фејд Режија: Иван Манасковски Превод: Коле Ангелковски Сценографија: Доротеа Ѓорѓиевска Костимографија: Фросина Настевска ...
 • Dramski Teatar Skopje
 • 20:00:00 , 24 Апр, 2018 до 21:30:00 , 24 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 2 доаѓаат, 31 можеби
 • Меѓународно Сертифицирана обука за Свилени трепки

  ЕДИНСТВЕНА ОБУКА ЗА СВИЛЕНИ ТРЕПКИ во Македонија 🎓 од сертифициран едукатор со меѓународно признаени сертификати. Најнова метода за долги и густи трепки! ...
 • Studio Royal Skopje
 • 11:00:00 , 21 Апр, 2018 до 14:00:00 , 23 Апр, 2018
 • Studio Royal Skopje
 • 11 доаѓаат, 23 можеби
 • Evolucija LIVE

  BANDINFO The Swiss-Serbian band "Evolucija" was founded in Switzerland in 2007 by Dragisa Marinjes. In the same year the band had published its first album in ...
 • Led Zeppelin GuitarBar, Karpos
 • 22:00:00 , 20 Апр, 2018 до 01:00:00 , 21 Апр, 2018
 • Evolucija
 • 3 доаѓаат, 5 можеби
 • Тропико во Скопје 28.04.2018 Вип Арена Борис Трајковски

  КОНЦЕРТ НА ТРОПИКО ВО СКОПЈЕ ДВОЧАСОВЕН АУДИ-ВИЗУЕЛЕН СПЕКТАЛ СО ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ МУЗИЧКИ ГРУПИ НА БАЛКАНОТ Почитувани, Со задоволство Ве информираме ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 28 Апр, 2018 до 23:00:00 , 28 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Skymusic MK
 • 734 доаѓаат, 1780 можеби
 • Massum 2018

  Универзитетот за туризам и менаџмент Скопје и Младинската Асоцијација на Средните Стручни Училишта во Македонија-МАССУМ, по тринаесетти пат ќе го организираат ...
 • UTMS Skopje
 • 10:00:00 , 20 Апр, 2018 до 15:00:00 , 21 Апр, 2018
 • UTMS Skopje
 • 24 доаѓаат, 36 можеби
 • Лет над кукавичјото гнездо

  Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Апр, 2018 до 22:00:00 , 26 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 6 доаѓаат, 25 можеби
 • 2012 - Последните Македонци

  -Режија: Сашо Миленковски играат: Сања Арсовска / Билјана Беличанец - Алексиќ, Билјана Драгичевиќ - Пројковска, Трајанка Илиева, Рубенс Муратовски, Зоран ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Апр, 2018 до 23:59:59 , 27 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 1 доаѓаат, 8 можеби