• BEST Skopje
 • 12:00:00 , 12 Мар, 2018 до 16:00:00 , 16 Мар, 2018
 • BEST Skopje
 • 298 доаѓаат, 648 можеби
 • Настанот е завршен
 • Барате работа или пак можеби пракса?БЕСТ Скопје со задоволство Ви го најавува четиринаесетото издание на саемот за вработување и кариера - JobFair кој ќе се одржи од 12.3 до 16.3, и ќе биде поделен на неколку дела, со следниов распоред:12.3 - Официјално отворање13.3 и 14.3 - IT компании (Технички кампус)15.3 и 16.3 - Технички компании (Технички кампус)JobFair е организиран од страна на БЕСТ Скопје со цел да оствари контакт помеѓу вас, студентите, и компаниите кои во иднина можат да бидат вашите работодавци. На настанот ќе можете да присуствувате и на најразлични обуки и презентации, да разговарате со претставниците на едни од водечките компании во Македонија како и да добиете повеќе информации за студентски пракси, стипендии и за потребниот работен кадар.Затоа не двоумете се и оставете CV, кое станува дел од базата достапна за компаниите учеснички на саемот. JobFair Ве носи чекор поблиску до вашата кариера. Можеби вашата следна работа или пракса е токму тука!За повеќе информации погледнете ја нашата официјална веб страна: www.jobfair.org.mk. Ве очекуваме!

  Настани во близина (1км)

  Васко Атанасоски ПАЗИ КУЧЕ концерт и промоција на албум/винил

  ДВА КОНЦЕРТА = 300 луѓе максимум...толку собира:)!!! ************************************************************* Билети - 200 денари во претпродажба + ...

  Дводневна работилница

  Ако имате предизвици во својот живот на личен и професионален план...тешко ви е да ја пронајдете причината поради која постојано се враќате на старите ...
 • Tcc Grand Plaza, Skopje
 • 10:00:00 , 24 Мар, 2018 до 18:00:00 , 25 Мар, 2018
 • Ilina Vedran
 • 10 доаѓаат, 84 можеби
 • Презентација на Гео Системите на Yandex

  Драги студенти, "Гордиан Системи" со големо задоволство Ве поканува на презентација за услугите и алтките што ги нуди „Yandex“, во малиот амфитеатар на ФИНКИ. ...
 • Факултет за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ), Skopje
 • 12:00:00 , 21 Мар, 2018 до 13:00:00 , 21 Мар, 2018
 • Gordian Sistemi DOO
 • 26 доаѓаат, 59 можеби
 • Настанот е завршен
 • Менаџирајте лесно!!! Резервирајте место за семинарот денес!

  Семинар "НАЈБРЗ ПАТ ДО УСПЕХ" 22 Март од 10:00ч. - 18:00ч. Како моралот на вашиот тим го одредува успехот? Овој специјален семинар е наменет за ...
 • Hotel Karpos, Skopje
 • 10:00:00 , 22 Мар, 2018 до 18:00:00 , 22 Мар, 2018
 • Consulting Agency - Ideas Macedonia
 • 6 доаѓаат, 41 можеби
 • Лет над кукавичјото гнездо

  Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Мар, 2018 до 22:00:00 , 27 Мар, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 6 доаѓаат, 39 можеби
 • Кинезио Тејпинг Кинезио Универзитет

  Опис на курсот: Овој тродневен курс е креиран да им овозможи на учесниците да се запознаат со начинот на практицирање, тестовите за проценка и начинот на ...
 • Hotel Karpos, Skopje
 • 07:00:00 , 23 Мар, 2018 до 17:00:00 , 25 Мар, 2018
 • Здружение на физиотерапевти на Република Македонија
 • 6 доаѓаат, 37 можеби
 • Како да се ограби банка

  Kако да се ограби банка Автор: Сами Фејд Режија: Иван Манасковски Превод: Коле Ангелковски Сценографија: Доротеа Ѓорѓиевска Костимографија: Фросина Настевска ...
 • Dramski Teatar Skopje
 • 20:00:00 , 23 Мар, 2018 до 21:30:00 , 23 Мар, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 8 доаѓаат, 30 можеби