• Книжарница Или Или, Skopje
 • 09:00:00 , 12 Фев, 2018 до 16:00:00 , 17 Фев, 2018
 • Книжарница Или Или
 • 26 доаѓаат, 1723 можеби
 • Настанот е завршен
 • Драги читатели, изгледа зимата штотуку настапува и ќе си потрае, што значи, ќе имаме многу време за читање. Затоа решивме од 12 до 17 февруари да Ви овозможиме да дојдете до 10 фантастични наслови по цена од само 100 денари. Меѓу нив: Нобеловката Елфриде Јелинек со контроверзниот роман „Алчност“; уште поконтроверзниот Борис Вијан со „Ќе ви плукам на гробовите“; што да кажеме за Ирвин Велш со „Ѓубре“? :-); тука е и омилениот Бернхард Шлинк со анархистичниот „Викенд“, но и прекрасната Зејди Смит со „Собирач на автограми“; од средините со помалку преводи кај нас, Ви ги претставуваме унгарските книжевни перјаници Ноеми Сечи со „Комунистот Монте Кристо“ и Шандро Жигмонд Пап со „Ништожни мали животи“, ценетата полска авторка Олга Токарчук со „Талкачи“, наградуваната германска авторка Јулија Франк со „Растроена жена“, како и шведскиот писател Пер Улов Енквист со „Посетата на дворскиот лекар“, вивисекција на еден мал крал кој сакал да стане голем. ИЛИ: - ВИКЕНД - Б. Шлинк 100 ден. (редовна цена 370 ден) -73%- ЃУБРЕ - И. Велш 100 ден. (р.ц. 500 ден) -80%- КОМУНИСТОТ МОНТЕ КРИСТО - Н. Сечи 100 ден. (р.ц. 480 ден) -79%- НИШТОЖНИ МАЛИ ЖИВОТИ - Ш.Ж. Пап 100 ден. (р.ц. 350 ден) -71%- ПОСЕТАТА НА ДВОРСКИОТ ЛЕКАР - П.О. Енквист 100 ден. (р.ц. 350 ден) -71%- РАСТРОЕНА ЖЕНА - Ј. Франк 100 ден. (р.ц. 420 ден) -76%- ТАЛКАЧИ - Олга Токарчук 100 ден. (р.ц. 420 ден) -76%- АЛЧНОСТ - Е. Јелинек 100 ден. (р.ц. 500 ден) -80%- СОБИРАЧ НА АВТОГРАМИ - З. Смит 100 ден. (р.ц. 500 ден) -80%- ЌЕ ВИ ПЛУКАМ НА ГРОБОВИТЕ 100 ден. (р.ц. 330 ден) -70%Направете добар избор, ова навистина не смеете да го пропуштите! Се гледаме во ИЛИ-ИЛИ во текот на следните денови ;-)www.iliili.com.mkЛокација: Книжарница ИЛИ-ИЛИ се наоѓа во центар, до Дом на градежници, спроти Просветно дело, дијагонално од гимназија „Јосип Броз Тито“. Или најточно, до слаткарница Крин и аптека Виола. Знаеме дека на мапата сме грешно претставени, но набргу и тоа ќе го поравиме ;-)

  Настани во близина (1км)

  ATB во Скопје - Одложено

  АТВ е едно од највлијателните имиња во светот на денс музиката кое повеќе од 15 години е предводник на светската електронска сцена.Секогаш во врвот на листата ...
 • Skopje
 • 10:25:00 , 21 Апр, 2018 до 05:00:00 , 22 Апр, 2018
 • Urban Dance
 • 619 доаѓаат, 1297 можеби
 • Јосипа Лисац 50 години кариера // 20.04.2018

  ПОСЛЕДНА СТАНИЦА НА ПРОСЛАВАТА 50 ГОДИНИ КАРИЕРА НА ЈОСИПА ЛИСАЦ- ГАЛА КОНЦЕРТ ВО НОВАТА КОНЦЕРТНА САЛА НА МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА! Драги пријатели, Огромно ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 20:00:00 , 20 Апр, 2018 до 23:00:00 , 20 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 192 доаѓаат, 720 можеби
 • ЈАС МОЖАМ - Мотивациски Семинар со Снежана Билко

  Мотивациски Семинар со СНЕЖАНА БИЛКО -,,ЈАС МОЖАМ,, Почитувани, Ве поканувам на мојот следен мотивациски семинар под наслов ,,ЈАС МОЖАМ,, на 20.04.2018 во ...
 • Hotel Square, Skopje
 • 18:00:00 , 20 Апр, 2018 до 22:00:00 , 20 Апр, 2018
 • Snezana Bilko
 • 10 доаѓаат, 52 можеби
 • Настанот е завршен
 • Разговори во четири очи

  Автор: Ингмар Бергман Режисер: Нина Николиќ Адаптација на текстот: Тамара Барачков Во претставата „Разговори во четири очи“ централниот лик на приказната, Ана ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 19:00:00 , 23 Апр, 2018 до 20:00:00 , 23 Апр, 2018
 • Македонски народен театар
 • 14 доаѓаат, 33 можеби
 • II коло - Извидничка лига 2018

  СОЈУЗ НА ИЗВИДНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА ИЗВИДНИЧКИ ПОРЕЧАНСКИ ОДРЕД “ЈАДРАН“ СКОПЈЕ 45 МЕМОРИЈАЛ “МАРКО ГРАОРКОВСКИ- II КОЛО ИЗВИДНИЧКА ЛИГА“ КАТЛАНОВСКА БРЕЗИЦА ...
 • Skopje
 • 13:00:00 , 20 Апр, 2018 до 16:00:00 , 22 Апр, 2018
 • Извидничка Лига
 • 27 доаѓаат, 26 можеби
 • Today it’s all about jazz - Volume 2

  И оваа година, Здружението на џез-музичари и слободни уметници - ЗЏМ Скопје, е домаќин на манифестацијата со која и во нашата земја се одбележува 30 април - ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 18:00:00 , 30 Апр, 2018 до 23:00:00 , 30 Апр, 2018
 • Здружение На Џез Музичари и Слободни Уметници
 • 253 доаѓаат, 1077 можеби
 • Rock Fest 2018

  ROCK FEST 2018, ќе се одржи на 27, 28 и 29 април во МКЦ. Оваа година фестивалот е во организација на Баги Комуникации. Конкурсот за пријавување веќе е отворен ...
 • МКЦ, Skopje
 • 20:15:00 , 27 Апр, 2018 до 23:45:00 , 29 Апр, 2018
 • Rock Fest
 • 12 доаѓаат, 1139 можеби