• Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 17 Мар, 2018 до 01:00:00 , 18 Мар, 2018
 • Lorekeepers Guild
 • 227 доаѓаат, 425 можеби
 • Настанот е завршен
 • На 17-ти март, сабота, во поткровјето на Public Room (Cosy Room) ќе се одржи првиот концерт нa Lorekeepers Guild со традиционална ирска музика по повод St. Patrick’s Day.Lorekeepers Guild:Слободан Танасковски – вокал, флејтаДарко Јованов – гитара Ивона Митревска – придружен вокалВиктор Танасковски – мандола, придружен вокалБојан Матовски – tin whistle, придружен вокалАндреј Коларовски – бас гитараКристијан Тодоров – тапани, перкусии+ гости***По концертот продолжуваме со уште ирска музика со DJ Tos O'Brien ~***Влез: СЛОБОДЕН***Овој концерт е поддржан од Jameson Irish Whiskey.***За резервација на барска маса јавете ни се на 078 250 554.

  Настани во близина (1км)

  Плати со поезија 21.Март w/Julius Meinl

  Приказната за инспиративноста на поезијата продолжува и со кампањата „Плати со поезија“ со која љубителите на кафе, секоја година, заедно со глобалниот бренд, ...
 • Julius Meinl, Skopje
 • 09:30:00 , 21 Мар, 2018 до 15:00:00 , 21 Мар, 2018
 • Julius Meinl
 • 187 доаѓаат, 423 можеби
 • Настанот е завршен
 • Stick Men & Tony Levin

  Еден од најпознатите басисти на современата музичка сцена Tony Levin доаѓа во Скопје со бендот Stick Men. Покрај него членува и во King Crimson, во бендот на ...
 • Станица 26, Skopje
 • 21:00:00 , 22 Мар, 2018 до 01:00:00 , 23 Мар, 2018
 • купете билети овде
 • 3Gonga
 • 62 доаѓаат, 130 можеби
 • New Balkan Cuisine

  Please scroll down for English ~ НОВА БАЛКАНСКА КУЈНА Бидејќи подолго време се прашувавме како изгледа современа балканска кујна, повикавме еден од врвните ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 24 Мар, 2018 до 23:30:00 , 24 Мар, 2018
 • Public Room
 • 20 доаѓаат, 139 можеби
 • Програма на среќата во Скопје - Happiness Program

  #Бран на среќата во Скопје за повеќе информации кликни на следниот линк: Bit.ly/joinhappiness Драги пријатели, Истражувањето покажало дека постојат два вида ...
 • Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar, Skopje
 • 18:00:00 , 23 Мар, 2018 до 21:00:00 , 25 Мар, 2018
 • купете билети овде
 • Happy Yoga Macedonia
 • 32 доаѓаат, 97 можеби
 • Промоција на Инспирирај се за промени од Мила Виклео

  На 21 март, на денот на пролетта, на денот на будење на природата, промоција на книгата ИНСПИРИРАЈ СЕ ЗА ПРОМЕНИ. За сите да бидеме споени... За подобро утре ...
 • Gastroteca Siesta, Skopje
 • 19:00:00 , 21 Мар, 2018 до 22:00:00 , 21 Мар, 2018
 • АНТОЛОГ - Книжевен центар
 • 64 доаѓаат, 75 можеби
 • Македонски Шлагери

  Се знае каде има #ретро журка овој петок! Соберете го цело друштво и дојдете во Public Room спремни за џускање на македонски #ретро хитови..! Македонски ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 23 Мар, 2018 до 01:00:00 , 24 Мар, 2018
 • Public Room
 • 11 доаѓаат, 92 можеби
 • Coffee with an expert

  Наместо еден, овој пат напиј се кафе со двајца експерти :) Претприемничкото патување кон достигнување на целта е исполнет со многу кривини, подеми и падови. ...
 • Public Room, Skopje
 • 18:00:00 , 22 Мар, 2018 до 20:00:00 , 22 Мар, 2018
 • Public Room
 • 16 доаѓаат, 67 можеби
 • Индивидуални сесии- Читање и балансирање на АУРА

  БИОФИДБЕК ТЕХНОЛОГИЈА Апаратот „AURA VIDEO STATION 5.1“ им помогнал на илјадници луѓе да го запознаат сопствениот внатрешен свет и да го достигнат вистинскиот ...
 • Ars Lucida - Coaching & Training, Skopje
 • 10:00:00 , 23 Мар, 2018 до 20:00:00 , 25 Мар, 2018
 • Ars Lucida - Coaching & Training
 • 14 доаѓаат, 61 можеби