• Македонска Филхармонија, Skopje
 • 20:30:00 , 17 Мар, 2018 до 23:30:00 , 20 Мар, 2018
 • Баги Комуникации
 • 497 доаѓаат, 2052 можеби
 • Настанот е завршен
 • Поради огромниот интерес и продадените 2 концерти закажан е и ТРЕТ КОНЦЕРТ!КОНЦЕРТНА ПРОМОЦИЈА НА НОВИОТ АЛБУМ НА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ - „МАЈЧИН ЈАЗИК„„Мајчин јазик„ е 35 албум на Влатко Стефановски, снимен во април 2017 година а публикуван од Кроација Рекордс. „Мало интимно парче музика“ е епитетот што тој самиот му го дава на неговиот последен албум и вели дека е снимен за само неколку дена во неговото студио. Сите композиции се снимани „од прва„, така како што тој ги почувствувал во моментот. На концертите публиката ќе може во живо да го слушне материјалот од новиот албум а како специјални гости ги најавуваме балканската етно дива Биља Крстиќ, нашата оперска дива Весна Гиновска Илкова, како и нашите Љубојна. Влезниците се во продажаба по цена од 1000 денари преку продажната мрежа на Купи Карти За Се и онлајн на веб страницата на www.kupikartizase.com.https://kupikartizase.com/Events/vlatko_stefanovski_koncert_2018

  Настани во близина (1км)

  Laibach - Skopje, MKC, Taksirat20 - MK

  LAIBACH со концерт во Скопје на 27-ми март 2018 го претставуваат фантастичниот нов албум Also Sprach Zarathustra пред македонската публика! По три години, една ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 20:30:00 , 27 Мар, 2018 до 23:30:00 , 27 Мар, 2018
 • купете билети овде
 • Taksirat Festival
 • 706 доаѓаат, 1800 можеби
 • Музичка прошетка

  Камерна сала на Македонска филхармонија Концерт за деца Квартет „Вива Стрингс“: Елена Талевска - виолина Симон Поповски - виолина Дубравка Зајкова - виола ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 11:00:00 , 24 Мар, 2018 до 12:00:00 , 24 Мар, 2018
 • Makedonska Filharmonija
 • 83 доаѓаат, 428 можеби
 • Денови на македонска музика - Свечено отворање

  Диригент: Борјан Цанев Солисти: Александар Иванов - виолина Игор Иванов - кларинет Камерен хор „Херувими“ Програма: Сони Петровски: Три псалми за хор и ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Мар, 2018 до 23:00:00 , 22 Мар, 2018
 • Makedonska Filharmonija
 • 125 доаѓаат, 279 можеби
 • Жизел / Giselle - Adolphe Adam

  Жизел - Адолф Адам 21.3.2018 / 20.00 ч. Диригент: Иван Еминовиќ Кореограф: Леонид Лавровски (Русија) Сценограф: Милета Лесковац Обнова на сценографија: Зоран ...

  Кец на десетка

  Автор: Митко Бојаџиски Режисер:Колективна режија Улоги: Таткото Доксе - Александар Микиќ Мајката Грациела - Тања Кочовска Ќерката Ана - Нина Деан Тоше - Ивица ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 24 Мар, 2018 до 22:00:00 , 24 Мар, 2018
 • Македонски народен театар
 • 20 доаѓаат, 171 можеби
 • Обука за Комуникациски вештини + Менаџирање на конфликти

  Научи да комуницираш ЈАСНО, ОТВОРЕНО и ДИРЕКТНО, без страв, решавај ги и трансформирај ги конфликтите БРЗО, СМИРЕНО и ЛЕСНО! Животот не мора да е исполнет со ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 24 Мар, 2018 до 18:00:00 , 31 Мар, 2018
 • Симбиотика - Институт за индивидуален и организациски развој
 • 20 доаѓаат, 110 можеби
 • Програма на среќата во Скопје - Happiness Program

  #Бран на среќата во Скопје за повеќе информации кликни на следниот линк: Bit.ly/joinhappiness Драги пријатели, Истражувањето покажало дека постојат два вида ...
 • Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar, Skopje
 • 18:00:00 , 23 Мар, 2018 до 21:00:00 , 25 Мар, 2018
 • купете билети овде
 • Happy Yoga Macedonia
 • 32 доаѓаат, 97 можеби