• Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
 • 21:00:00 , 17 Фев, 2018 до 00:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Pragma music entertainment
 • 496 доаѓаат, 1444 можеби
 • Настанот е завршен
 • По долги 20 години македонската публика конечно добива можност да ужива во песните на легендарниот хрватски пејач, Мишо Ковач. На 17 февруари 2018, во Скопје, во ВИП Арената Борис Трајковски ќе се случува вистински концертен спектакл.Во месецот на виното и љубовта домашната публика за последен пат во Скопје, во живо ќе може да ги слушне омилените: ,,Ти си песма моје душе,, Остала си увјек иста,,. ,,Један дан живота,,,,, Aко ме оставиш,, …Не' очекува концерт, кој ќе не врати во едни убави времиња, концерт кој ќе не развесели но и ќе ни ја разнежи душата.Билетите за мега спектаклот може да ги набавите преку продажната мрежа на kupikartizase.com, Пола Југотон, Југотон и Розе Веро 2.

  Настани во близина (1км)

  DigiCult, Egorythmia, Spirit Architect - Sabota 21 April

  SUN Production со особено задоволство Ве кани на најдобрата пролетна журка во градот убав... Во сабота на 21 април во малата сала од спортксиот центар Борис ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 23:00:00 , 21 Апр, 2018 до 06:00:00 , 22 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 193 доаѓаат, 564 можеби
 • Skopje Cinema City - Spring Edition 2018

  Филмскиот фестивал за музички документарни филмови Skopje Cinema City на 20 и 21 април го организира својот втор настан во 2018 г или Пролетното издание (The ...
 • Kinoteka na Makedonija, Skopje
 • 20:00:00 , 20 Апр, 2018 до 23:00:00 , 21 Апр, 2018
 • Skopje Cinema City - Фестивал на музички документарни филмови
 • 111 доаѓаат, 378 можеби
 • Како да се ограби банка

  Kако да се ограби банка Автор: Сами Фејд Режија: Иван Манасковски Превод: Коле Ангелковски Сценографија: Доротеа Ѓорѓиевска Костимографија: Фросина Настевска ...
 • Dramski Teatar Skopje
 • 20:00:00 , 24 Апр, 2018 до 21:30:00 , 24 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 2 доаѓаат, 31 можеби
 • Меѓународно Сертифицирана обука за Свилени трепки

  ЕДИНСТВЕНА ОБУКА ЗА СВИЛЕНИ ТРЕПКИ во Македонија 🎓 од сертифициран едукатор со меѓународно признаени сертификати. Најнова метода за долги и густи трепки! ...
 • Studio Royal Skopje
 • 11:00:00 , 21 Апр, 2018 до 14:00:00 , 23 Апр, 2018
 • Studio Royal Skopje
 • 11 доаѓаат, 23 можеби
 • Evolucija LIVE

  BANDINFO The Swiss-Serbian band "Evolucija" was founded in Switzerland in 2007 by Dragisa Marinjes. In the same year the band had published its first album in ...
 • Led Zeppelin GuitarBar, Karpos
 • 22:00:00 , 20 Апр, 2018 до 01:00:00 , 21 Апр, 2018
 • Evolucija
 • 3 доаѓаат, 5 можеби
 • Тропико во Скопје 28.04.2018 Вип Арена Борис Трајковски

  КОНЦЕРТ НА ТРОПИКО ВО СКОПЈЕ ДВОЧАСОВЕН АУДИ-ВИЗУЕЛЕН СПЕКТАЛ СО ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ МУЗИЧКИ ГРУПИ НА БАЛКАНОТ Почитувани, Со задоволство Ве информираме ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 28 Апр, 2018 до 23:00:00 , 28 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Skymusic MK
 • 734 доаѓаат, 1780 можеби
 • Massum 2018

  Универзитетот за туризам и менаџмент Скопје и Младинската Асоцијација на Средните Стручни Училишта во Македонија-МАССУМ, по тринаесетти пат ќе го организираат ...
 • UTMS Skopje
 • 10:00:00 , 20 Апр, 2018 до 15:00:00 , 21 Апр, 2018
 • UTMS Skopje
 • 24 доаѓаат, 36 можеби
 • Лет над кукавичјото гнездо

  Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Апр, 2018 до 22:00:00 , 26 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 6 доаѓаат, 25 можеби
 • 2012 - Последните Македонци

  -Режија: Сашо Миленковски играат: Сања Арсовска / Билјана Беличанец - Алексиќ, Билјана Драгичевиќ - Пројковска, Трајанка Илиева, Рубенс Муратовски, Зоран ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Апр, 2018 до 23:59:59 , 27 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 1 доаѓаат, 8 можеби