• Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 16 Фев, 2018 до 00:00:00 , 17 Фев, 2018
 • Koncerti
 • 299 доаѓаат, 886 можеби
 • Настанот е завршен
 • Родени во 1995 година во Италија, SNEAKERS го прераснуваат стереотипот на трибјут бенд - постанувајќи сериозна атракција на Италијанската њу вејв музичка сцена, вистински љубители на звукот на 80-тите. Бендот се фокусира на својата окупираност во чест на вероватно најрепрезантивниот бенд на целата електро поп њу вејв сцена - DEPECHE MODE.Како перформери SNEAKERS се единствени и по своите лајв настапи кои вклучуваат видео, светлосни ефекти и оригинално лајв искуство. Препознаени и поздравени како најдобриот DEPECHE MODE трибјут бенд, SNEAKERS настапувале на стотици фестивали и во стотици клубови во Италија, Белгија, Франција, Швајцарија, Турција, Романија, Австрија, Бугарија каде што нивното DEPECHE MODE шоу како поддршка на момците од Базилдон (место кое не е поголемо од Кратово) секогаш е хит!Низ годините SNEAKERS имаа неколку можности да ги сретнат своите идоли. Во октомври 2004 SNEAKERS конечно ги сретнаа DEPECHE MODE кои ги почестија со титулата еден од најдобрите трибјут бендови кои воопшто се видени. SNEAKERS ќе можеме да ги видиме за прв пат во Скопје на 16 февруари во ВИП Арена (мала сала)Влезниците за ова шоу ќе можете да ги купите во Југотон, продажната мрежа на Тикет Плус како и онлајн на ticketplus.mk по цена од 250 ден. до 04 февруари од 05 февруари цената на влезниците ќе изнесува 350 ден.Момците од SNEAKERS порачуваат: дојдете и уживајте во тричасовно DEPECHE MODE музичко патување

  Настани во близина (1км)

  DigiCult, Egorythmia, Spirit Architect - Sabota 21 April

  SUN Production со особено задоволство Ве кани на најдобрата пролетна журка во градот убав... Во сабота на 21 април во малата сала од спортксиот центар Борис ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 23:00:00 , 21 Апр, 2018 до 06:00:00 , 22 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 193 доаѓаат, 564 можеби
 • Skopje Cinema City - Spring Edition 2018

  Филмскиот фестивал за музички документарни филмови Skopje Cinema City на 20 и 21 април го организира својот втор настан во 2018 г или Пролетното издание (The ...
 • Kinoteka na Makedonija, Skopje
 • 20:00:00 , 20 Апр, 2018 до 23:00:00 , 21 Апр, 2018
 • Skopje Cinema City - Фестивал на музички документарни филмови
 • 111 доаѓаат, 378 можеби
 • Како да се ограби банка

  Kако да се ограби банка Автор: Сами Фејд Режија: Иван Манасковски Превод: Коле Ангелковски Сценографија: Доротеа Ѓорѓиевска Костимографија: Фросина Настевска ...
 • Dramski Teatar Skopje
 • 20:00:00 , 24 Апр, 2018 до 21:30:00 , 24 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 2 доаѓаат, 31 можеби
 • Меѓународно Сертифицирана обука за Свилени трепки

  ЕДИНСТВЕНА ОБУКА ЗА СВИЛЕНИ ТРЕПКИ во Македонија 🎓 од сертифициран едукатор со меѓународно признаени сертификати. Најнова метода за долги и густи трепки! ...
 • Studio Royal Skopje
 • 11:00:00 , 21 Апр, 2018 до 14:00:00 , 23 Апр, 2018
 • Studio Royal Skopje
 • 11 доаѓаат, 23 можеби
 • Evolucija LIVE

  BANDINFO The Swiss-Serbian band "Evolucija" was founded in Switzerland in 2007 by Dragisa Marinjes. In the same year the band had published its first album in ...
 • Led Zeppelin GuitarBar, Karpos
 • 22:00:00 , 20 Апр, 2018 до 01:00:00 , 21 Апр, 2018
 • Evolucija
 • 3 доаѓаат, 5 можеби
 • Тропико во Скопје 28.04.2018 Вип Арена Борис Трајковски

  КОНЦЕРТ НА ТРОПИКО ВО СКОПЈЕ ДВОЧАСОВЕН АУДИ-ВИЗУЕЛЕН СПЕКТАЛ СО ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ МУЗИЧКИ ГРУПИ НА БАЛКАНОТ Почитувани, Со задоволство Ве информираме ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 28 Апр, 2018 до 23:00:00 , 28 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Skymusic MK
 • 734 доаѓаат, 1780 можеби
 • Massum 2018

  Универзитетот за туризам и менаџмент Скопје и Младинската Асоцијација на Средните Стручни Училишта во Македонија-МАССУМ, по тринаесетти пат ќе го организираат ...
 • UTMS Skopje
 • 10:00:00 , 20 Апр, 2018 до 15:00:00 , 21 Апр, 2018
 • UTMS Skopje
 • 24 доаѓаат, 36 можеби
 • Лет над кукавичјото гнездо

  Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Апр, 2018 до 22:00:00 , 26 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 6 доаѓаат, 25 можеби
 • 2012 - Последните Македонци

  -Режија: Сашо Миленковски играат: Сања Арсовска / Билјана Беличанец - Алексиќ, Билјана Драгичевиќ - Пројковска, Трајанка Илиева, Рубенс Муратовски, Зоран ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Апр, 2018 до 23:59:59 , 27 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 1 доаѓаат, 8 можеби