• Bruklinski JAZZ Bistro, Skopje
 • 21:30:00 , 16 Фев, 2018 до 01:00:00 , 17 Фев, 2018
 • Bruklinski JAZZ Bistro
 • 162 доаѓаат, 852 можеби
 • Настанот е завршен
 • Во петок (16.02.2018), вечерта ќе ви биде исполнета со џез звуците на Васил Хаџиманов трио. Почнуваме во 21:30 часот, ги подготвуваме добро познатите, вкусни закуски, го слушаме најдобриот џез на регионов, и пиеме врвни вина!Бидете на време и резевирајте си место на 078 337 843 / 02 6091 844, или преку порака на нашиот профил.#allthatjazz!

  Настани во близина (1км)

  Салаковски Езера 2.180 мнв и Врв Убава 2.355 мнв

  На 18.02.2018 (недела) ДПС Трансверзалец Скопје организира искачување на Салаковски Езера (2.180 мнв) и Врвот Убава (2.355 мнв) на планината Јакупица. ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:00:00 , 18 Фев, 2018 до 20:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 39 доаѓаат, 537 можеби
 • Говорна мана

  Автор: Горан Марковиќ Режисер: Драгана Милошевски-Попова Улоги: Мишел ― Игор Џамбазов Славица ― Сашка Димитровска Петар ― Ивица Димитријевиќ Актерка ― Арна ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 17 Фев, 2018 до 21:00:00 , 17 Фев, 2018
 • Македонски народен театар
 • 75 доаѓаат, 434 можеби
 • Развој на вештини за раскинување од врските кои не ограничуваат

  Работилница за развој на личните потеницијали преку одврзување од врските кои не ограничуваат и врзуваат, по методот на Филис Кристал Филис Кристал ...
 • Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar, Skopje
 • 15:00:00 , 18 Фев, 2018 до 20:00:00 , 18 Фев, 2018
 • Healthy YOGA
 • 88 доаѓаат, 325 можеби
 • EVENT_WELLNESS
 • Масленица 2018

  Рускиот центар при УКИМ организира прослава на Масленица во кафулето „„Њу Ејџ“. Дојдете за заедно да ја испратиме зимата, да каснеме палачинки, да купиме убави ...
 • NewAge Caffee, Skopje
 • 12:00:00 , 18 Фев, 2018 до 15:30:00 , 18 Фев, 2018
 • Руски центар Скопје
 • 86 доаѓаат, 320 можеби
 • „Ничија земја“ 23 и 24 февруари

  Данис Тановиќ/Александар Морфов Адаптација и режија: Александар Морфов Улоги: Чики – Сашко Коцев Цера – Никола Ацески Нино – Александар Михајловски Рамбо – ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 23 Фев, 2018 до 23:00:00 , 23 Фев, 2018
 • Македонски народен театар
 • 36 доаѓаат, 194 можеби
 • Премиера - „Госпоѓиците од Авињон“

  АВТОР: САШО ДИМОСКИ РЕЖИСЕР: НЕНАД ВИТАНОВ УЛОГИ: ДОРА МААР ― СОФИА НАСЕВСКА-ТРИФУНОВСКА ОЛГА КОКЛОВА ― ИСКРА ВЕТЕРОВА ФРАНСОАЗ ЖИЛО ― ГОРДАНА ЕНДРОВСКА ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 21 Фев, 2018 до 22:00:00 , 21 Фев, 2018
 • Македонски народен театар
 • 39 доаѓаат, 166 можеби
 • Свадбата на Фигаро

  Автор: Пјер Бомарше Режисер: Леван Цуладзе УЛОГИ Нино Леви – Грофот Николина Кујача/Сашка Димитровска - Грофицата Сашко Коцев – Фигаро Сашка Димитровска/Дарја ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 20 Фев, 2018 до 23:59:59 , 20 Фев, 2018
 • Македонски народен театар
 • 36 доаѓаат, 167 можеби
 • Kobra Championship

  Драги пријатели, Задоволство ни е да Ве поканиме на нашиот турнир KOBRA CHAMPIONSHIP, во кој учество ќе земат сите национални клубови, членки во таеквондо ...
 • Skopje
 • 09:00:00 , 17 Фев, 2018 до 17:00:00 , 17 Фев, 2018
 • Katerina Mihajlova
 • 104 доаѓаат, 122 можеби
 • Настанот е завршен
 • Среќен роденден Camouflage

  Дојдете на 23-ти февруари во Camouflage за да го прославите нашиот 3-ти роденден со нас! Подготвивме посебни промотивни понуди за оваа пригода, големи ...
 • Camouflage.mk, Skopje
 • 10:00:00 , 23 Фев, 2018 до 19:00:00 , 23 Фев, 2018
 • Camouflage.mk
 • 40 доаѓаат, 142 можеби